Egje,tjeter tragjedi

0
1012
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

6 emigrante, mes te cilëve edhe nje fëmije gjeten vdekjen pas mbytjes se një varke ne ishullin grek Kos. Ata ishin pjese e një grupi prej 10 vetesh qe udhëtonin nga Turqia, nje prej te cilëve arriti te mbijetonte, duke mbërritur me not ne breg. Rojat bregdetare vijojnë kërkimet per emigrantet e tjerë, qe rezultojnë te zhdukur. Kjo tragjedi e radhës ne Mesdhe vjen pas asaj te se premtes se shkuar, ku pas përmbysjes se dy barkave humben jetën 45 emigrante. Ne muajin e pare te vitit, vala e emigranteve drejt ishujve greke nuk është ndalur dhe sipas Organizatës se Emigracionit Ndërkombëtar, ne ketë vend kane mbërritur 45 mije refugjate.

Zjarr Tv Ad