Horoskopi për vitin 2023/ Si do të jetë viti i ri për të 12 shenjat

0
82
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Me fillimin e Vitit të Ri, tek ne lindin shpresa të reja për të ardhmen dhe leximi i Horoskopit mund të jetë një pikënisje e dobishme për të parë se si yjet do të na mbështesin në udhëtimin tonë.

Le të zbulojmë se cilat do të jenë periudhat më me fat dhe ato në të cilat, në vend të kësaj, duhet të angazhohemi për të mos iu nënshtruar ndikimeve planetare që do të ndikojnë në shenjën tonë të Zodiakut.

DASHI – Pjesa e parë e vitit me siguri do të jetë më emocionuese sepse Jupiteri në Shenjën tuaj do t’ju ofrojë mundësi të panumërta për rritje personale dhe profesionale. Më në fund do ndiheni të bekuar me fat dhe financat tuaja do të jenë në gjendje të lulëzojnë sërish. Në vend të kësaj, për të lënë të shpërthejë një pasion i ri, muajt më të favorshëm do të jenë ata të verës, me kalimin e gjatë të Venusit në Luan. Do të argëtoheni!

DEMI – Për ta ndjerë vërtetë veten duke vibruar në unison me universin, do t’ju duhet të prisni gjysmën e dytë të majit, kur Jupiteri do të hyjë në shenjën tuaj dhe do t’ju japë prosperitet, pasuri, bollëk dhe zgjerim. Kini kujdes sepse beli juaj gjithashtu mund të zgjerohet nëse nuk i kushtoni vëmendje stilit të jetesës. Urani do ju bëjë gjithmonë novatorë në punë. Në dashuri do të duhet durim.

BINJAKËT – Viti do të hapet me Marsin në Shenjën tuaj, i cili do t’ju japë energji për ta nisur vitin në mënyrë të shkëlqyer. Në muajt e ardhshëm do të ndiheni të rrethuar nga ngrohtësia e shumë miqve, të cilët do të luajnë një rol gjithnjë e më të rëndësishëm në jetën tuaj. Saturni, fillimisht i favorshëm, do të kalojë në shenjën e Peshqve në mars dhe do t’ju kërkojë përkushtim më të madh në punë. Mos i lini pas dore as lidhjet e dashurisë.

Gaforrja – Jupiteri në Dashi deri në muajin maj mund t’ju bëjë të besoni se jeni të pafat, por përkundrazi viti 2023 do të jetë një vit i rilindjes së madhe për ju. Aleati juaj më i mirë do të jetë Saturni në Peshqit, i cili, duke filluar nga marsi, do t’ju ndihmojë të ndërtoni themele të forta për të ardhmen tuaj profesionale dhe sentimentale. Për më tepër, për disa muaj do të mund të çliroheni edhe nga rëndimi i Plutonit.

LUANI – Jo vetëm që Jupiteri te Dashi do t’ju bëjë të filloni vitin me shumë rezoluta të reja, por në mars do të shpëtoni përfundimisht nga famëkeqja “Saturni kundër” dhe do të mund të rikuperoni shumë marrëdhënie që dukeshin të humbura deri më tani. Sfidat, megjithatë, nuk do të mbarojnë. Duke filluar nga mesi i majit, në fakt do të duhet të përballeni me Jupiterin në Demi, ngadalësime në punë dhe pagesa që do të vonojnë të mbërrijnë. Dashuria do të fitojë.

VIRGJËRESHA – 2023 nuk do të jetë një vit veçanërisht i shkujdesur, sepse hyrja e Saturnit në Peshqit në Mars do të vërë në provë të gjitha marrëdhëniet tuaja, qofshin ato sentimentale, familjare apo profesionale. Do të bëheni më selektivë dhe do tentoni të largoni nga ju të gjithë ata njerëz që nuk janë më funksionalë për rritjen tuaj. Gjatë muajve të verës mund të përjetoni një histori klandestine magjepsëse.

PESHORJA – Me Jupiterin në opozitë, gjysma e parë e vitit mund të jetë më e lodhshme sepse do të keni ndjesinë se nuk mjaftojnë të gjitha përpjekjet tuaja për të arritur rezultatet e dëshiruara. Megjithatë, ju mund të mbështeteni në zhavorrin e Marsit dhe këmbënguljen e Saturnit, edhe nëse për disa muaj. Në verë, mund të përfundoni papritur në shtrat me shokun tuaj më të mirë. Nëse janë trëndafila, ata me siguri do të lulëzojnë.

AKREPI – Viti 2023 do të jetë një vit me ulje-ngritje. Në mars do të shpëtoni nga tranziti joharmonik i Saturnit, i cili jo vetëm do t’ju lejojë të gjeni pak lehtësi në shtëpi dhe në familje, por do t’ju ndihmojë të ndërtoni themele të forta për të ardhmen tuaj profesionale dhe sentimentale. Megjithatë, në maj, Jupiteri do të hyjë në Demi dhe të gjitha planet tuaja të jetës mund të zgjasin shumë më shumë sesa kishit buxhetuar.

SHIGJETARI – Viti do të hapet me Marsin në një aspekt disonant dhe për disa muaj do t’ju duhet të vazhdoni të përballeni me një formë fizike jo më pak se të shkëlqyer, gjë që do t’ju bëjë veçanërisht me temperament të shkurtër. Nga ana tjetër, Jupiteri do ju mbështesë dhe do ju kujtojë se jeni një person me shumë fat. Duke filluar nga muaji mars, Saturni do t’ju kërkojë të bëni disa zgjedhje të vështira në lidhje me familjen tuaj. Një transferim nuk përjashtohet.

BRICJAPI – Me Jupiterin tek Dashi, 2023-ën do ta nisni të zhytur në probleme të ndryshme familjare, të cilat në përgjithësi do t’i menaxhoni me mjaft efektivitet. Megjithatë, nga maji e në vazhdim, me Jupiterin në Demi, gjithçka do të duket se do të rrjedhë më e qetë dhe shumë mundësi të reja do të shfaqen si në atë sentimental ashtu edhe në atë të punës. Urani do të shpërblejë dëshirën tuaj dhe do t’ju mësojë teknologji të reja të fundit.

UJORI – Muajt e parë të vitit ndoshta do të jenë më të ngarkuarit dhe më argëtuesit. Më pas, Jupiteri në Demi do t’ju detyrojë të ngadalësoni. Angazhimet familjare që nuk i keni marrë kurrë në konsideratë do të marrin përsipër dhe Saturni mund të sjellë edhe shpenzime që lidhen me punën në shtëpi. Plutoni do ju vijë për disa muaj për t’ju vizituar dhe do sjellë transformime të mëdha, si në punë ashtu edhe në dashuri.

PESHQIT – 2023 do të jetë një vit shumë interesant. Muajt e parë do t’ju duhet ende të përballeni me disa probleme familjare të sjella nga Marsi, të cilat do t’ju shqetësojnë shumë. Saturni në shenjën tuaj, nga muaji mars, do t’ju çojë në zgjedhje të rëndësishme, të cilat do të afirmojnë pavarësinë, vendosmërinë dhe vendosmërinë tuaj. Dashuria nuk do të jetë më një domosdoshmëri, por një trill për t’u shijuar.

Zjarr Tv Ad