Kapet drogë në grykëderdhjen e Vjosës

0
17
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Një gomone me një sasi të konsiderueshme drogë është bllokuar sot në Vlorë.

Mësohet se mjeti i lundrimit u kap në grykëderdhjen e Vjosës.

Gomonia u gjet nga Policia Kufitare e Vlorës.

Deri më tani nuk dihen detaje rreth ngjarjes në fjalë, si dhe faktit se kujt i përket gomonia.

Pritet një komunikatë zyrtare nga policia, ndërsa thuhet se droga e gjetur në gomone ishte hashash.

Dyshohet se sasia e kanabisit të gjendur është rreth 500 kilogramë e gatëshme për tu nisur për në Itali.

Duket se trafiku nga zona e Vlorës vazhdon.

Zjarr Tv Ad