Meloni niset drejt Shqipërisë me traget linje, ja kur pritet të mbërrijë në Vlorë kryeministrja italiane

0
53
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni pritet të mbërrijë në portin e Vlorës në orën 14:30.

Emri i Melonit figuron në në listën e pasagjerëve të tragetit Brindisi-Vlorë.

Giorgia Meloni u nis për në Shqipëri ditën e sotme (14 gusht) nga qyteti i Puglia.

Kryeministrja e Italisë është ftuar për të vizituar qytetin bregdetar nga kreu i qeverisë Edi Rama.

Takimi mes dy liderëve mësohet se është jo zyrtar, ndërsa nuk ka pasur deklaratë publike as nga kryeministri Rama dhe as nga homologia e tij Giorgia Meloni.

Kryeministrja Meloni do të qëndrojë për disa ditë pushime në qytetin bregdetar.

Zjarr Tv Ad