Plagoset minatori në Bulqizë, kolegu e lë para spitalit dhe largohet

0
43
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Një minator ka mbetur i plagosur rëndë ditën e sotme në një minierë në Bulqizë.

Ajo që e bën edhe me të rëndë ngjarjen është se minatori, shtetasi Sh.Ç., 60 vjeç është dërguar me një makinë private dhe është lënë para derës së spitalit.

Nuk dihet ende identiteti i minatorit që është plagosur dhe as se në cilën galeri punonte. 60-vjeçari është transportuar në spitalin e Traumës në Tiranë, ku ndodhet në gjendje kome.

Grupet hetimore kanë nisur punën për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarjes dhe për identitifikimin e personit që e la të plagosurin në derën e spitalit.

Zjarr Tv Ad