Po ruante delet i vetëm, 12-vjeçari i fashuar nga koka te këmbët, u sulmua nga 6 qentë e kopesë tjetër

0
176
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Një ngjarje e rëndë u shënua mbrëmjen e djeshme në Delvinë, ku një 12-vjeçar u dërgua në spital me plagë të rënda pasi ishte kafshuar nga qentë.

Mësohet se 12 vjeçari, Zenel H. Nga fshati Rusan i Delvinës, ka qenë duke ruajtur delet kur u sulmua nga qentë e një kopeje tjetër.

I mituri ka qenë me bagëti në një kullotë në periferi të fshatit Rusan të Delvinës dhe ishte i vetëm, pa ndonjë të rritur nga familja e tij.

Babai i të miturit, por dhe çobani i kopesë tjetër po japin dëshmi në polici.

Burimet nga spitali bëjnë me dije se djali i është nënshtruar mbrëmë ndërhyrjes kirurgjikale dhe sot është në gjendje të stabilizuar. Por ka dëmtime të shumta në këmbë, krah, kofshë pasi e kanë sulmuar 6 qen stani njëherësh.

Plagët janë të rënda dhe djali është i fashuar në këmbë e në krahë. Gjithashtu ka marrë plagë edhe në bark. Prindërit kanë bërë denoncimin në polici lidhur me ngjarjen.

Zjarr Tv Ad