Policia u vihet në ndjekje sirianëve në kufi me Kosovën, trafikantët qëllojnë me armë efektivët

0
32
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Një ngjarje e rëndë është shënuar në kufirin mes Shqipërisë dhe Kosovës në Kukës, ku ka pasur shkëmbim zjarri mes policisë dhe disa sirianëve.

Burime për media bëjnë me dije siranët që trafikonin qenie njerëzore, kanë qëlluar me armë drejt policisë më kufirin me Kosovën. Policia e Kukësit dhe Policia Kufitare ishte vënë në ndjekeje të tyre për disa orë, ndërsa më pas ka pasur dhe shkëmbim zjarri.

Nga të shtënat me armë nuk ka pasur të lënduar, ndërsa policia ka rritur të arrestojë 6 shtetas sirianë, ndërsa njëri ka arritur të arratiset.

Zjarr Tv Ad