Protesta, reagon Ambasada Amerikane

0
80
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Për ngjarjet e orëve të fundit pranë Kryeministrisë ka reaguar edhe Ambasada Amerikane, e cila kërkon shmangien nga dhuna.

“Ambasada e Shteteve të Bashkuara dënon me forcë dhunën dhe shkatërrimin që ndodhën gjatë protestave të sotme në Tiranë. Mbështesim të drejtën e qytetarëve për të protestuar paqësisht, por dëmtimi i pronës publike dhe dhuna nuk janë të pranueshme”, thuhet në reagimin e Ambasadës.

 

Zjarr Tv Ad