Vasili: Propozimi i vetes si ministër i jashtëm është veprimi më i sinqertë i Edi Ramës

0
22
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Kreu i grupit parlamentar i LSI, Petrit Vasili e ka cilësuar si një veprim idiot marrjen e drejtimit të Ministrisë së Jashtme nga vetë kryeministri Edi Rama.

“Rama te propozonte veten edhe per 8 ministrat e tjere.Kjo duhej…..!!! Qe propozimi i vetes per minister nga Edi Rama eshte veprimi me idiot i pluralizmit shqiptar kete nuk e luan as topi. Qe kryeministri Rama do t’i kerkoje hesap ministrit te jashtem Rama edhe kjo eshte komedia me idiote me e madhe e pluralizmit shqiptar. Ndonese veprim prej budallai, propozimi i vetes eshte veprimi me i sinqerte i Edi Rames. Por qe te ishte i sinqerte deri ne fund duhet te propozonte veten edhe per tete postet e tjera te ministrave. Dhe do ishim rehat se do kishim nje rama kryeminister dhe 9 rama ministra. Ky propozoi ne fakt jo 8 ministra por nja 8 pece kembesh per kepucet e tija 8 panolina per brekushet e tija,8 kruajtese dhembesh per gojen e tij. Ne fund te llogarise do dukej qe kishim shume ministra por ne fakt do te kishim vetem nje budalla te dale nga mendt.”

Zjarr Tv Ad