Zgjedhjet në Kukës/ Zbulohet favoriti i Bashës në garën me Albert Halilajn e PS

0
111
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Kukësi do të shkojë drejt zgjedhjeve të reja më 24 shtator, pas videoskandalit seksual të ish-kryebashkiakut Safet Gjici.

Në një kohë kur PS e ka caktuar kandidatin, Albert Halilajn, një figurë që gëzoi mbështetjen e bazës, ish -drejtor i Tatimeve në Kukës, i emëruar së fundi prefekt i qarkut, e djathta shfaqet edhe në këtë garë të pjesshme me sfidën e përçarjes që në zgjedhjet vendore të 14 majit.

I rikthyer në fund korrik në krye të PD-së, Lulzim Basha, mësohet nga burime brenda selisë blu, se ia beson kandidimin për këtë garë Arif Rexhmatit, kreut të degës në Kukës.

Në aleancën e zbehur pas zgjedhjeve me Partinë e Lirisë, Sali Berisha ende nuk ka një emër dhe është ende në mëdyshje nëse do i besojë sërish, Admir Sinamatin.

Zjarr Tv Ad