360° Gradë -PËRLESHJE NË KUVEND ME MIELL, UJË E VEZË PËRJASHTOHEN 3 DEPUTETË PD

0
182

Eshte mbyllur me tensione seanca e sotme parlamentare. Deputetet e opozites bllokuan foltoren e Kuvendit dhe më pas hodhën në drejtim të Ramës shishe me ujë vezë e miell.  Kryetari i Parlamentit, Gramoz Ruçi përjashtoi nga seanca Klevis Balliun, Ervin Salianji dhe Flamur Noka.

Në një moment kur drejt ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati iu hodh një vezë, në kundërpërgjigje ministri goditi me shishe.

Rucit iu desh të ndërpriste 5 here seancen parlamentare e cila u mbyll me votimin e ligjeve e marreveshjeve qe ishin ne rend dite.