I premton martesë 18-vjeçares, por e nxjerr të prostituojë në Greqi

0
966
BEP/PATRICK GHERDOUSSI/LA PROVENCE Illustration sur la prostitution

Policia e Fierit ka shpallur në kërkim një 30-vjeçar shqiptar, icili është akuzuar nga një 18 vjeçare, se pasi e ka mashtruar me pretendimin se do të martoheshin, e ka marrë në shtetin helen dhe ka tentuar që me anë të forcës ta nxjerrë në rrugë për prostituim.

Denoncimi është bërë nga 18-vjeçarja nga Fierai me inicialet E.K. këtë të mërkurë.

Në denoncimin e saj 18-vjeçarja shprehet se shtetasi me inicialet D.M., 30 vjeç, banues në Patos, nëpërmjet mashtrimit për martesë, e ka trafikuar në Greqi dhe nëpërmjet dhunës ka tentuar ta shfrytëzojë për prostitucion.

Pas mbërritjes në shtetin fqinj, ai ka tentuar që ta nxjerrë në rrugë të renë, duke i thënë se në këtë mënyrë do përmirësohej jeta e tyre, ka thënë vajza në dëshminë e saj.

Fatmirësisht e reja ka arritur të arratiset dhe të kthehet në Shqipëri, ku edhe ka bërë kallëzimin në polici.