Paloka ‘flakë për flakë’ Xhafës: A e ke regjistruar grupin e Qazim Sejdinit? Po vëllain tënd e ke skeduar?

0
220

Pas daljes së ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafës ku foli mbi arritjet që ka shënuar kjo ministri dhe policia e shtetit ka reaguar, deputeti i PD-së Edi Paloka.

Paloka është shprehur edhe se është gjë e mirë që, pas 5 vjetësh në pushtet qeveria ka skeduluar grupet kriminale, por ky është vetëm një film.

Më pas Paloka ka ngritur disa pyetje për ministrin Xhafa, ku më kryesoret janë nëse ka regjistruar grupet e Qazim Sejdinit dhe nëse e ka skeduluar vëllain e tij.

“A e ka skeduar të vëllain Agron Xhafaj, të dënuar në Itali per trafik ndërkombëtar kokaine dhe aktualisht është një nga kokat e trafikut të drogës në Vlorë? A e ka skeduar grupin e Arbër Çekaj, të drogës kolumbiane, ku bën pjesë edhe Olsi Rama, vëllai i kryeministrit? A e ka regjistruar grupin e Qazim Sejdinit dhe dhëndrit të tij në Elbasan, ku përfshihet edhe kompania e gruas së Sejdinit, që është nën hetim për trafik droge? A e ka rregjistruar grupin e Lulzim Berishës dhe Emiljano Shullazit? Nëse vërtet do që të luftojë krimin e organizuar dhe lidhjet me qeverinë e Ramës, përgjigjet për këto pyetje Fatmir Xhafaj duhet t’i bëjë publike dhe t’i kërkojë ndihmë çdo qytetari që ta ndihmojë”- është shprehur Paloka.

Por Paloka nuk ka lënë pa përmendur edhe vëllain e kryeminstrit, Olsi Ramën për të cilin shprehet se është pjesë e grupit kriminal të Arbër Çekaj.