Wenger vazhdon tek Arsenali? Këta janë 4 personat që do të vendosin fatin e tij

0
176

Duket se historisë së trajnerit francez Arsene Wenger te skuadra e Arsenal është drejt fundit pas 22 vitesh në Premier League.

E përditshmja britanike “The Mirror” ka bërë më dije se janë 4 persona, ata që do të vendosin mbi fatin e Ëenger, nëse ai do të vazhdojë të jetë pjesë e klubit sezonin tjetër.

Bëhet fjalë për Jaeon Rosenfeld, Raul Sanllehi, Sven Mislinat dhe Ivan Gazidis, që gjithashtu do të caktojnë trajnerin e ri në rast ndryshimesh, që me shumë gjasa do të jetë italiani, Massimiliano Allegri.

Drejtuesit e lartë të klubit londinez do të kenë në duart e tyre fatin e Ëenger por fjalën e fundit do ta thotë Gazidiz, që do t’ia transmetojë vendimin presidentit të skuadrës Stan Kroenke dhe djalit të tij Josh.

Skuadra e Arsenal ndodhet në vendin e gjashtë në Premier, 13 pikë larg vendit të katërt që të kualifikon në Champions League, ku ndodhet skuadra e Tottenham.