Alibeaj flet pas mbledhjes së kryesisë: Nesër qëndrimi zyrtar i PD për 14 majin

0
87
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Kreu i grupit parlamentar të PD, Enkelejd Alibeaj tha në një deklaratë për mediat se nesër mblidhet kolegji i kryetarëve për të formalizuar qëndrimin zyrtar të PD lidhur me mënyrën e garimit në zgjedhjet e 14 majit.

Alibeaj u shpreh se diskutimi do të bëhet me të gjitha forumet dhe qëndrimi zyrtar i PD lidhur me zgjedhjet do jetë nesër.

“Nesër do të jetë mbledhja e Kolegjit të Kryetarëve. Çështja e zgjedhjeve është përgjegjësi e madhe dhe diskutimi do të bëhet me të gjitha forumet. E kam aq maturi politike që të mos marr vendime individuale, për situata të paimagjinuara si kjo, mendimi i pjekur është ai i të gjithëve. Nesër do t’i merrni vesh të gjitha”, tha Alibeaj.

Zjarr Tv Ad