Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim takim me kreun e KQZ, Ilirjan Celibashi

0
55
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka nisur të enjten një takim me kreun e KQZ, Ilirjan Celibashi.

Nuk dihen ende arsyet e takimit i cili vjen disa muaj para mbajtjes së zgjedhjeve lokale.

Takimi vjen dhe një një moment që po punohet për reformën zgjedhore. Po kështu, vizita e Kim në KQZ vjen një ditë pasi Zeri i Amerikës zbuloi se një kabllogram i inteligjencës amerikane, tregonte për financimin rus të PD në Shqipëri në vitin 2017.

Zjarr Tv Ad