Bledi Çuçi zgjidhet kryetar i grupit parlamentar të PS

0
29
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Ish-ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi zgjidhet kryetar i Grupit parlamentar. Vendimi është marrë sot nga Asambleja Socialiste.

Rama ka propozuar Çuçin për të marrë drejtimin e grupit parlamentar socialist.

Më herët këtë detyrë e ka mbajtur Taulant Balla, i cili pasoi Çuçin në dikasterin e Ministrisë së Brendshme.

Shkarkimi i Çuçit ndodhi pak ditë më parë, ndërkohë që sot erdhi dhe kjo lëvizje rokadë, duke i zënë vendin Ballës në pozicionin me rëndësi në PS.

Zjarr Tv Ad