Bledi Mane nuk humbet kohë dhe sulmon keq Kiarën: Nuk e meritoje të qëndroje në shtëpi, mosmirnjohëse, reagon menjeher Luizi

0
377
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Gjatë spektaklit të mbrëmjes së djeshme, Arbana Osmani hapi një televotim ku publiku do të votonte për 4-ish banorë që dëshironin të rikthenin në shtëpinë e “Big Brother VIP2”.

Efi Dhedhes, Bledi Mane, Kiara Tito dhe Ronaldo Sharka janë ish-banorët që rinisën edhe njëherë eksperiencën e tyre brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri. Por vetëm njëri prej tyre mund të shkojë në finale.

Dhe nëse arrin që të fitojë do të marrë vetëm 50 mijë euro dhe jo 100 mijë euro siç është çmimi i madh. Ndërkohë Luiz Ejlli ka nisur menjëherë ngacmimet ndaj ish-banorëve, sidomos ndaj Bledit, i cili doli vetë nga BB VIP me arsyen se nuk dëshiron të ndajë çiftin Luiz dhe Kiara dhe te dal ai. Ishte Olta Gixhari, ajo që nxori në nominim Kiarën, Luizin dhe Bledin dhe ky i fundit u largua me dëshirë, duke i bërë kështu një ‘dhuratë’ çiftit.

Por a do ta bënte sërish një gjest të tillë gazetari i njohur? Këtë pyetje ia bëri këngëtari i njohur dhe Bledi u përgjigj se ‘jo’ dhe shkak është sjellja e moderatores kundrejt tij.

Pjesë nga biseda:
Luizi: Dole në nominim me mua dhe Kiarën dhe u çove në këmbë e the ‘unë kërkoj të iki se nuk më duket normale me nda lumturinë, dashurinë’ dhe u largove. Vjen perseri. E zëmë se del në nominim me mua me Kiarën.

Bledi: Nuk ka më dhurata.
Luizi: Po pyes.
Bledi: Ajo nuk më ka thënë faleminderit akoma. Luizi: Sinqerisht po të pyes.
Kiara? Unë të kam thënë, unë të jam mirënjohës për gjestin, për respektin.

Kiara: Po ec o Bledi se ke burra për tu marrë, merru me burra mos u merr me femra.
Luizi: Po ta bëj këtë pyetje tani që të mos thuash ishte duke e menduar
Bledi: Po dhuratën ta bëra ty jo ndonjë burri, e ai burri tha faleminderit, ti nuk the.

Kiara: Pse erdhe prapë?
Luizi: A t’ja marr përgjigjen.
Bledi: Nuk bëj më dhurata.
Kiara: U pendove?
Bledi: Patjetër, kur nuk marr mirënjohje.
Kiara: Nuk kam pse të them faleminderit nëse pendohesh.

Zjarr Tv Ad