Dështimi i Open Ballkan/ Hila: Po s’u shtruan marrëdhëniet do fillojë…

0
211
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Gazetari Dritan Hila ishte këtë të hënë I ftuar në “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania ku ndër të tjera komentoi edhe se pse dështoi “Ballkani i hapur”.

Ai e quajti këtë një lloj krushqie që u prish, ndërsa shtoi se në rast se nuk shtrohen marrëdhëniet e kombeve në Ballkan fillimi I një luftë nuk do të ishte çudi.

“Mund të fillojë dhe gjaku dhe lufta. E vërteta është se nëse nuk shtrohen marrëdhëniet mes kombeve në Ballkan, nëse nuk ka një qasje më njerëzore, nuk do ishte çudi të plaste lufta. Në ’91-’92 kur plasi lufta në Jugosllavi të gjithë thanë si ka mundësi”, tha Dritan Hila.

Zjarr Tv Ad