Etilda Gjonaj prezanton drejtorin e ri të Hipotekës së Durrësit

0
23
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Pas shkarkimit të dy ditëve më parë të Ardjan Iljazajt, në postin e drejtorit të Hipotekës së Durrësit është  emëruar  Florian Alimadhi .

Drejtori i komanduar i Hipotekës u prezantua sot nga Ministrja e Drejtësisë, Etildaj Gjonaj.

Mësohet se një ekip prej 12 punonjësish nga Tirana do të zëvendësojnë punonjësit e larguar nga puna në Hipotekën e Durrësit

Sakaq në Zyrën e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme në Durrës ka mbërritur dhe një ekip prej 5 inspektorësh që do të kontrolloje veprimtarinë e deritanishme të kësaj zyre hipoteke.

Ardjan Iljazaj u shkarkua të mërkurën si drejtor i Hpotekës së Durrësit. Fillimisht vendimi u komunikua nga kryeministri Rama dhe më pas nga Ministrja Gjonaj që njoftoi edhe shkarkimin e 2 specialistëve dhe bërjen nga e para të Hipotekës së Durrësit.

Shkrirja e institucionit erdhi pas denoncimit të një qytetari në një emisionin investigativ “Fiks Fare”.

Zjarr Tv Ad