Gruaja u gjet pa shenja jete në shtëpi, burri shqiptar nën akuzë, kërkon falje në rrjetet sociale

0
293
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Alexandra Elena Mocanu, 35 vjeç, nga Rumania, punonte si banakiere në një qendër tregtare në Bolzano, ndërsa trupi i saj i pajetë u gjet në banesën ku jetonte me burrin shqiptar. Bashkëshorti shtetas shqiptar ka kontaktuar dje me familjen e tij në Verona.

Thrilleri i ndodhur dje në Bolzano ka tronditur qytetin, teksa hetuesit mbajnë një rezervë të rreptë.

E sigurt është se në një apartament në katin e pestë të pallatit në numrin 24 në Viale Trieste është gjetur trupi i Alexandra Elena Mocanu, 35 vjeçe, rumune, banakiere në një qendër tregtare, e nderuar dhe e pëlqyer nga të gjithë.

Nga ana tjetër, nuk ka asnjë gjurmë nga bashkëshorti i saj, Avni Meçja, shtetas shqiptar.

Ai është larguar me makinën e Aleksandrës, duke marrë me vete edhe telefonin e gruas. Një arratisje në jug, drejt Veronës, ku Meçja ka të afërm.

Dhe pikërisht këtyre anëtarëve të familjes, ai dyshohet se u tha se ishte në arrati dhe ishte në kërkim. Ata të shqetësuar më pas do të kontaktonin forcat e policisë duke shprehur frikën dhe duke kërkuar që të bëheshin kontrolle në banesën ku banonte çifti.

Përveç kësaj, burri ka shkruar mesazhe në rrjetet sociale duke kërkuar falje. Një hipotezë hetimore është se burri  është larguar nga Bolzano me makinën dhe telefonin e gruas së tij dhe mund të jetë nisur për në Shqipëri.

Në banesën e Viale Trieste ka ndërhyrë edhe ekspertët shkencorë dhe prokurorja Claudia Andres, e cila koordinon hetimet.

Zjarr Tv Ad