Kreshnik Spahiu publikon foton: Ah mor Sali Berisha çfarë i bëre Shqipërisë

0
174
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Analisti Kreshnik Spahiu në një reagim të shkurtër në rrjetet sociale ka ngritur një pikëpyetje të madhe se pse Greqia dhe antishqiptarët e Athinës janë ngritur në këmbë për të fituar Himarën me në krye Fredin Belerin.

Spahiu në reagimin e tij ka renditur disa akuzat që i drejtohen Belerit dhe një më kryesorja, ku akuzohet për masakrën e Peshkëpisë, ku mbeti të vrarë dy ushtarët shqiptarët.

Himarën e fituan grekët dhe kjo falë Sali Berishës.

“E gjithë Greqia në këmbë për të fituar Himarën Fredi Dionis Thanas BELERI. Njeriu me disa emra, Fredi i masakrës së Peshkëpisë. Ministra, deputet, non grata Karathanos, motra e Kacifës, nënkryetar i Micotaqit, të gjithë në mbështetje të Belerit për Himarën. Përse kjo mbështetje nga antishqiptarët e Athinës?

Ah mor Sali Berisha çfarë i bëre Shqipërisë……”, shkruan Spahiu.

Zjarr Tv Ad