Kuvendi voton ministrat e rinj, kush është deputeti që nuk i dha “ok” shkarkimit të Xhaçkës

0
45
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Në seancën e posaçme të Kuvendit, deputetët votuan shkarkimin dhe emërimin e ministrave.

Gjatë votimit të dekreteve, deputeti i PS-së Erion Braçe ka votuar kundër shkarkimit të Olta Xhaçkës si ministre për Evropën dhe Punët e Jashtme.

Ndërkohë që Ervin Mete i emëruar nga kryeministri Edi Rama si ministër i Financave sot është shkarkuar si drejtor i Bordit të Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare dhe brenda pak ditësh pritet që emri i tij të shkojë për dekretim në Presidencë dhe më pas të miratohet nga parlamenti.

Zjarr Tv Ad