Me kërkesë të PD, mblidhet nesër Këshilli i Mandateve për Olta Xhaçkën

0
16
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Këshilli i Mandateve në Kuvend do të mblidhet nesër për në orën 09:30 lidhur me mandatin e ministres së Jashtme dhe deputetes Olta Xhaçka.

Grupi i PD kërkon që t’i ndërpritet mandati deputetes Xhaçka pasi pretendojnë se me postin e saj ka ndikuar që bashkëshorti i saj ka përfituar statusin e investitorit strategjik.

Kujtojmë që po ashtu 14 deputetë të PD kanë kërkuar dërgimin në Gjykatën Kushtetutese të mandatit të deputetes Olta Xhacka.

Zjarr Tv Ad