Ndahet nga jeta ish-deputeti i PD

0
143
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Është ndarë nga jeta ish-deputeti i Partisë Demokratike, Baki Shehi.

Lajmin e ka bërë të ditur kryedemokrati Lulzim Basha përmes një reagimi në Facebook.

Baki Shehi ka qenë edhe ish-gjeneral i Forcave të Armatosura dhe një studiues i historisë.

Reagimi i Bashës në Facebook:

Mësova me hidhërim ndarjen nga jeta të Baki Shehit, deputet i Partisë Demokratike, gjeneral i Forcave të Armatosura dhe studiues i apasionuar i historisë. I dashuruar pas vendlindjes së tij, të cilës i përkushtoi me pasion dhe humanizëm aktivitetin e tij politik, përmes një pune të gjatë e të palodhur, Baki Shehi hulumtoi me kërshëri të shkuarën e lashtë të Ndroqit, duke i dhënë jetë një libri që do të mbetet testament i lidhjes së tij të ngushtë me këtë komunitet, të cilit i shërbeu me devocion dhe dashuri. Ndonëse i sfiduar dhimbshëm nga dallgët e jetës, gjeneral Baki Shehi ruajti përherë zemërgjerësinë dhe fisnikërinë me të cilën do të kujtohet nga miqtë dhe kolegët e tij. Me ndarjen e tij nga kjo jetë Partia Demokratike humbi një prej kontribuesve të saj të vyer.

Mendimet dhe lutjet e mija janë me familjen, të afërmit dhe miqtë e dashamirët e tij të shumtë.

U prehtë në paqe!

Zjarr Tv Ad