Paloka paralajmëron Ramën: S’ke parë gjë akoma

0
212

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama mbëmjen e kaluar, i cili tha që PD është ekspertiza e gënjeshtrës. Sipas Palokës, kryeministri thjesht u përpoq të vendoste shqiptarëve paralele, për të zbehur akuzat ndaj tij se ka dalë garant për drogën.

Deputeti e paralajmëron kryeministrin se s’ka parë gjë akoma, duke nënkuptuar se s’ka për të mbetur vetënm në akuza.

“Rama u perpoq mbreme te banalizoje akuzat mbi lidhjet direkte te tij me drogen. Duke paraqitur raste te tjera ( te verteta dhe te sajuara) te kapjes se sasive te ndryshme te kokaines edhe ne qytete te tjera te Evropes, Rama u perpoq te vendos paralele . Sipas tij , ne asnje vend tjeter, nuk akuzohen kryeministrat si garant, kur kapen ngarkesat e droges.
Ajo qe Rama nuk ju shpjegoi shqiptareve eshte se ne asnje nga keto vendet e tjera qeverite nuk kane patur strategji per kanabizimin e vendit si qeveria e tij.
Asnje nga ministrat e brendshem apo familjaret e kryeministrave te atyre vendeve nuk jane kapur ne pergjimet dhe vezhgimet e agjencive inteligjente dhe per asnje prej tyre nuk ka prova per lidhje direkte me trafikantet ,sic rezultojne per ish-ministrin e brendshem dhe vellain e kryeministrit shqiptar…
Po per kete te fundit kryeministri yne, vertete nuk ka pare asgje akoma…”, tha Paloka.