Pas dy vitesh përçarje, Grupi Parlamentar i opozitës bashkohet në selinë blu! Kush janë deputetët e pranishëm, mungojnë vetëm…

0
281
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Grupi Parlamentar i opozitës është bashkuar për herë të parë pas gati dy vitesh në selinë e PD.

Deputetët e grupit Bardhi – Berisha shihen bashkë dhe të buzëqeshur në nisje të mbledhjes.

Kryetari i Grupit, Gazmend Bardhi e konfirmoi në një deklaratë për mediat, se tanimë opozita është e bashkuar dhe se pas shumë kohësh është e gjitha në “shtëpinë e saj”.

Të vetmit deputetë që mungojnë janë, Ferdinand Xhaferraj, Ilda Dhori, Flamur Hoxha, Emilja Koliqi, Edmond Spaho

Grupi Bardhi:

Gazment Bardhi
Agron Gjelmarkaj
Xhelal Mziu
Bledjon Nallbati
Qani Xhafa
Ludovik Hasani
Ervin Salianji
Dhurata Cupi
Zheni Gjergji
Lefter Genjeshenja
Ramadan Lika
Helidon Bushati
Petrit Doda

Grupi i Rithemelimit:
Flamur Noka
Edi Paloka
Oerd Bylylbashi
Ina Zhupa
Lindita Metealiaj
Greta Bardeli
ISUF celaj
Bujar Leskaj
Sorina Koti
Elda Hoti
Kasem Mahmutaj
Asllan Dogjani
Albana Vokshi
Luan Baci
Tritan Shehu

Tomor Alizoti

Jashte vendit:
Saimir Korreshi
Dashnor Sula
Kastriot Piroli (Rithemelimi) arsye familjare

Mungojne:
Ferdinand Xhaferraj
Ilda Dhori
Flamur Hoxha
Emilja Koliqi
Edmond Spaho

Zjarr Tv Ad