Priten tensione në veri të Kosovës, ja çfarë po planifikojnë serbët

0
105
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Situata në veri të Kosovës pritet që të tensionohet sërish ditën e nesërme. Sipas mediave vendase bëhet me dije se nesër pritet që qytetarët serbë të ngrihen sërish në protestë.

Gjithashtu edhe nxënësit e shkollave nga nesër do të fillojnë bojkotin me moton “fëmijët serbë ndjehen të pasigurtë në shkolla pasi ka prezencë të njësive speciale të policisë së Kosovës”

Më herët presidenti serb aleksandër Vuçiç në një deklaratë për mediat paralajmëroi se në Kosovë do të ndodhë diçka që nuk e kemi parë kurrë.

Ai shtoi se Albin Kurti ëndërron të jetë “Zelensky” dhe ka frikë nga destabiliteti dhe konfliktet e madhe.

Zjarr Tv Ad