“Shihe nga parakolpi” / Drejtuesit e komisariatit nr. 1 mesazhe të ndyra mes tyre për 15-vjeçaren e humbur

0
171
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Një 15 vjeçare nga Tirana humbi kontaktet me familjarët e saj që denoncuan humbjen e adoleshentes dy ditë më parë. Policia e kryeqytetit bënë me dije se po punohej për gjetjen e vajzës.

“Në Komisariatin e Policisë Nr. 1 është paraqitur shtetasi M. D., 57 vjeç, i cili ka kallëzuar se është larguar nga banesa, mbesa e tij 15 vjeçe. Punohet për gjetjen e saj. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.”, thuhej në njoftimin e policisë.

Por brenda komisariatit po “punohej” me mesazhe të ndyra mes policëve, ku e mitura komentohet nga format trupore.

Sipas mesazheve të siguruara nga JOQ drejtuesit e komisariatit bëjnë komente seksiste dhe tallëse për vajzën e humbur, të tipit “ça modeli është” dhe “shihe nga parakolpi”.

https://www.instagram.com/p/Cp48YHmqT3m/?utm_source=ig_web_copy_link

Zjarr Tv Ad