Situata në rrugë, ARRSH jep informacion: Ja ku është devijuar rruga

0
14
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Vendi është goditur nga moti i keq dhe reshjet intensive të shiut që kanë shkaktuar edhe problematika në qarkullimin e rrugëve.

Autoriteti Rrugor Shqiptar jep informacion në lidhje me situatën në rrugë, duke thënë se për momentin vetëm në aksin Dedaj-Razëm vazhdon devijimi për në rrugën alternative, ndërsa në rrugët e tjera qarkullimi është normal.

“Gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit ka rënë intensiteti i reshjeve të shiut në të gjithë vendin duke sjellë një qetësim të situates. Për momentin vetëm në aksin Dedaj-Razëm vazhdon devijimi për në rrugën alternative.

Kontraktorët me mjete e punëtorë janë në terren për të mbajtur qarkullimin në normalitet.

Tregoni kujdes të shtuar gjatë drejtimit të mjetit në kohë me shi, ulni shpejtësinë, respektoni sinjalistikën dhe udhëzimet e Policisë Rrugore” thuhet në njoftim.

Zjarr Tv Ad