‘Të largojmë ‘Rilindjen”/ Meta: Përkeqësimi i lirisë së medias, rezultat i kapjes së shtetit nga Rama

0
41
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, përmes një postimi në rrjete sociale shkruan se përkeqësimi i lirisë së medias në vend është rezultat i kapjes së shtetit dhe korrupsionit skizofrenik që po bën qeveria.

Ilir Meta thekson në ‘Facebook’ se vetëm largimi i ‘Rilindjes’ dhe kryeministrit Edi Rama përmirëson lirinë e medias dhe garanton të drejtat e gazetarëve.

Statusi i Ilir Metës:

Përkeqësimi i lirisë të medias është rezultat i kapjes të shtetit dhe korrupsionit skizofrenik që po ndodh. Vetëm largimi i “Rilindjes” dhe këtij Kryeministri përmirëson lirinë e medias dhe garanton të drejtat e gazetarëve.

Zjarr Tv Ad