Trebythkëndëshi, një karrige shumë kulla!

0
11
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

NGA AZGAN HAKLAJ

Trebythkëndëshi, një karrige shumë kulla!

“Hamasi” i Berishës bën sikur bën “Revolucion”, por nuk prek karriget e Rilindjes!

Pas Marshall Berishës fillon sulmin ndaj SPAK, edhe kreu i grupit parlamentarë dhe ish ministri i Brendshëm i Ramës, Bledi Çuçi.
Kjo dëshmon besëlidhjen e Trekëndëshit të Bermudës.

Ngjarjet e sotme në parlament janë aksiomë e akordit të plotë të Triumviratit famëkeq.
“Hamasi” ballkanik i Berishës me bekimin e Ramës, i vuri flakën karriges së kryetarit të PDSH-së Lulzim Basha në parlament dhe jo karrigeve të Rilindjes, se ato i kanë të përbashkëta:

Tre bythë një karrige e shumë kulla!
Sot u dekonspiruan publikisht. Fjalët e tyre me mllef ndaj PD perëndimore, tregojnë çfarë paniku po përjetojnë.

Sigurisht demokratët shqiptarë morën një mesazh të qartë, se me kë e ka luftën Foltorja e shkrirë me gazbardhistët dhe kush e mbështet.

Këto veprime tregojnë fundin tragjikomik të triarkisë, që ka sunduar dhe grabitur për 33 vite Shqipërinë.

Rënia e neodiktaturës është e pashmangshme dhe agu i demokracisë është i pandalshëm.
Është mision kombëtar çlirimi i demokracisë dhe i Republikës nga kthetrat e oktapodit të mafies politike dhe krimit të organizuar që në simbiozë me njëri tjetrit, kanë pushtuar shtetin.

Mobokracia po ngordhë.
Shqiptarët presin lindjen e Republikës së Re!

Zjarr Tv Ad