VIDEO-SKANDAL/ “Jeni k*rva, nuk i dua votat tuaja”- Kryebashkiaku i PS ‘shpërthen’ në ofendime ndaj banorëve: Protestën shko bëje me shokun tënd se me mua…

0
54
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Një tjetër video-skandal me një kryebashkiak të PS po qarkullon në rrjetet sociale. Bëhet fjalë për kryetarin e bashkisë së Divjakës, Josif Gorrea, i cili dëgjohet të shajë banorët e zonës së tij.

Denoncimi është bere nga deputeti i PD, Saimir Korreshi, i cili ka publikuar edhe videon, ku banorët komunikojnë me telefon me kryebashkiakun.

Dhjetëra qytetarë po protestonin për plehrat dhe po kërkonin një zgjidhje te kryebashkiaku i tyre, të cilin e zgjodhën me votë më 14 maj. Por, duket se kjo nuk i ka bërë përshtypje kryebashkiakut socialist, i cili pasi shpërthen ndaj tyre, shton se nuk i do votat e tyre.

Linku i videos nga deputeti Saimir Korreshi:

https://www.facebook.com/1533980783/videos/310133054746320/

DEBATI:

Qytetari: Tani këta kanë pretendime që mos të derdhen më, le të mbulohen, por vetëm të mos derdhen

Kryetari: I thuaj atyre të ikin dhe ti kishin bërë protestat para 10 vjetesh ai Like k*rva. Para 10 vjetësh ti kishte bërë. Sot ti nuk më bën mua p*rdhë

Qytetarët: Kujt i thua k*rvë, ti ke marrë vota nga ne o maskara

Kryetari: Nuk i dua votat e tua, protestën duhet ta kishe bërë si njeri, protestën shko bëje me shokun tënd se me mua nuk ke shanse ti.

Zjarr Tv Ad