“Zbuten” serbët dhe flasin… për triumfin historik të Shqipërisë

0
1005
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Mediat serbe sërish i kanë kushtuar rëndësi paraqitjes së Shqipërisë në Euro 2016.

Shqipëria ka shënuar fitore historike në Euro 2016, pasi ka mposhtur Rumaninë me rezultat minimal 1:0, me golin e shënuar nga Armando Sadiku.

Mediat serbe i kanë kushtuar rëndësi kësaj fitoreje, të cilën e kanë kushtuar historike, citohet Blic.

Më poshtë keni titujt e disa mediave:

-Shqiptarët mund të kalojnë në rrethin tjetër, rumunët kthehen në shtëpi! (BLIC)

-Shqipëria mposht Rumaninë, pret matematikën (VECERNJI NOVOSTI)

-Shqipëria e bën sefte , “matematika” i çon në 1/8 e finales (B92)

-Rumunët kthehen në shtëpi, Sadiku i jep Shqipërisë fitore historike në Evropian (KURIR). (b.an)

Burimi : / Javanews.al

Zjarr Tv Ad