Arrestohet shqiptari me kokainë, ishte furnizuesi kryesor i drogës

0
387

Policia italiane e Ternit ka arrestuar një shqiptar pasi është kapur me kokainë.
Shqiptari ka qënë prej kohësh nën vëzhgimin e policisë dhe sipas policisë, ai njihej si një nga furnizuesit kryesor të drogës në atë qytet.
Policia i ka gjetur rreth 1 kg kokainë kur e kanë arrestaur, drogë e cila ishte e paketuar dhe gat për t’u shpërndarë.
Nuk dihet identiteti i shqiptarit pasi policia italiane nuk e ka bërë të ditur.