Banda e hajdutëve e Dibrës, vihet në pranga dhe autori i tretë

0
126

Policia e Dibrës ka vënë në pranga autorin e tretë të dyshuar për disa vjedhje të ndodhura më parë.
Në kuadër të operacionit “Maqellara”, i nisur më 23 korrik, u arrestua Vitkor Rudi, 24 vjeç nga Shupenza.

“Ky shtetas dyshohet të jetë autor i disa vjedhjeve të ndodhura më parë në zonën e Maqellarës, ku në bashkepunim me shtetasit ( R.J dhe E.J, të arrestuar me datë 23.07.2018) kryenin vjedhje banesash.

Ndaj tij Gjykata e Shkallës së Parë Dibër me datë 25.07.2018, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me Burg”, për veprën penale ‘Vjedhje’, thotë policia.

Materialet proceduriale do ti referohen Prokurorisë Rrethit Dibër për veprime të mëtejshme