Fordi përplaset me kamionin, humb jetën një 35-vjeçar

0
502

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në rrugën dytësore Tiranë-Vorë, ku si pasojë ka humbur jetën një 35-vjeçar.

Makina tip Ford, me të cilin po udhëtonte viktima, është përplasur me një kamion, dhe si pasojë drejtuesi i saj me inicialet S.Sh., 35 vjeç, ka humbur jetën në vend.

Ky është njoftimi i Policisë:

Rreth orës 15:55, në rrugën dytësore, Vorë – Tiranë, ka ndodhur një përplasje midis një kamioni dhe një autoveture, ku drejtuesi i autoveturës tip Ford, S. Sh., 35 vjeç, ka gjetur vdekjen e menjëhershme si pasojë e forcës së goditjes, njofton Policia.

Nga hetimet paraprake, është mësuar se kamioni ka qenë i parkuar jashtë rruge dhe drejtuesi i automjetit tip Ford, dyshohet se ka humbur kontrollin e automjetit dhe si pasojë e shpejtësisë tej normave të lejuara është goditur me kamionin duke e spostuar atë me rreth 10 metra.

Shërbimet e zjarrfikëses bënë të mundur nxjerrjen e trupit pa jetë nga mjeti. Ndërkohë, grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.