Gjirokastër, gruaja e biznesmenit aksidenton për vdekje një person

0
1188

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur në Gjirokastër, ku e dyshuar si shkaktare është gruaja e një biznesmeni.

Katër ditë më parë, gjatë së enjtes, bashkëshortja e biznesmenit Hari Lena, Floreta Lena ka përplasur me makinën Mini Cooper 63-vjeçarin Shemsi Bezgo.

Ngjarja ndodhi në lagjen “Palorto” në qytetin e Gjirokastrës dhe policia tha se nga të dhënat paraprake aksidenti ka ndodhur për shkak të rrëshqitjes së mjetit nga bora.

I aksidentuari u dërgua në spital në gjendje të rëndë, ku më pas ndërroi jetë në spitalin e Traumës në Tiranës në Tiranë.

Si të dyshuar për aksidentin policia vuri në pranga bashkëshorten e biznesmenit, Floreta Lenën.