Greqi/ Arrestohet shqiptari me kanabis, po kalonte mes pyjeve

0
416

Një shtetas shqiptar është arrestuar mbrëmjen e djeshme nga policia greke, pasi u kap me më shumë se 20 kilogramë kanabis.

Shqiptari u arrestua në një zonë pyjore, dhe mendohet se po kishte kaluar kufirin së bashku me një tjetër shqiptar.

Ai akuzohet se bashkë me një person tjetër, që i shpëtoi arrestimit, po sillnin në Greqi 20,7 kg kanabis, të futur në dy çanta udhëtimi.