I kapet arsenal armësh në banesë, pranga 30-vjeçarit në Shkodër

0
294

Janë sekuestruar në Vaun e Dejës një arsenal armësh si dhe është arrestuar në flagrancë personit të cilit iu kapën.

Në pranga ka rënë Ernest Lekaj, 30 vjeç, banues në Vaun e Dejës, Shkodër.

Ai u ndalua pasi gjatë kontrollit në banesën e tij u gjetën:

1 armë zjarri tip pushkë, me disa fishekë;
2 copë kallëpë lëndë plasëse e dyshuar si tritol C4;
12 copë tela zjarrpërcjellës për kapsolla detonatore;
nje sasi lëndë narkotike kanabis;
1 armë sportive, të cilat u morën në cilësinë e provës materiale.