Ishte dënuar me 1.6 vite burg për vjedhje, arrestohet në Tiranë hajduti serial

0
229

Një 28-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës, pasi ishte në kërkim për vjedhje të kryer në bashkëpunim.

I ndaluari është Mateo Gjipali, i cili ka qenë i dënuar edhe më parë për vjedhje.

Gjykata e Tiranës e ishte dënuar me 1.6 vite burg, pasi në Ndroq ka vjedhur banesën e O.K. duke marrë sende të ndryshme elektroshtëpiake dhe vegla pune.