Itali / Një 25-vjeçar qëllohet me breshëri plumbash

0
642

Një 25-vjeçar shqiptar indentiteti i të cilit nuk bëhet i ditur është qëlluar me breshëri plumbash në Itali.

Ngjarja ka ndodhur në “Monterotondo Scalo” në kryeqytetit italian Romë, ku 25-vjeçari është plagosur dhe ndodhet në gjendje të rëndë në spital.

Sipas mediave italiane, 25-vjeçari ka qenë sëbashku me vëllanë duke hyrë në banesën e tyre, ndërkohë që dy persona me një skuter iu afruan dhe një prej tyre shkrehu disa plumba pistolete duke plagosur rëndë të riun shqiptar.

Policia italiane po punon për zbardhjen e ngjarjes dhe arrestimin e autorëve.