Kapen më shumë se gjysmë ton drogë në kufirin me Greqinë

0
337

Mediat greke kanë raportuar se në kufirin mes Shqipërisë dhe Greqisë, është kapur një sasi e madhe droge.

Mediat e Janinës raportojnë se policia ka kapur më shumë se gjysmë toni kanabis sativa, në një zonë me pyje në afërsi të kufirit greko-shqiptar.

Sipas të njëjtave burime, thuhet se droga ishte fshehur në zonën me pyje në mënyrë që më pas të trefikohej në Greqi, nga trafikantët shqiptarë.

Po ashtu deri më tan i nuk ka asnjë të arrestuar për sasinë e madhe të drogës së kapur.