Ky është djali që vrau me tre plumba 19-vjeçaren sot në Tiranë

0
226

Ngjarja e rëndë që tronditi kryeqytetin këtë mëngjes ka marrë një rrjedhë tjetër, ku sipas informacioneve të reja i riu që kreu vrasjen e dyfishtë nuk ka ndërruar jetë, megjithëse sipas dëshmive të qytetarëve që panë tmerrin me sy në tokë ishin dy viktima.

31-vjeçari Xhaferr Mata është i riu që ka vrarë 19-vjeçaren Xhuljeta Cuni dhe më pas ka qëlluar veten dhe tani ndodhet në spitalin e Traumës.

Nga kamerat e bizneseve aty pranë shihet se djali kishte disa minuta që po e priste vajzën e re. Sakaq, policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të këtij krimi të rëndë.

Paraprakisht policia thotë se kemi të bëjmë me një krim pasioni, pasi dy të rinjtë kishin lidhje mes tyre.