Mbledhja e Qeverisë, Rama pritet me protesta në Lezhë

0
322

Qytetarë të Lezhës po protestojnë përpara godinës ku Edi Rama ka mbledhur qeverinë në këtë qytet.

Protesta ka nisur në një kohë kur Rama dhe ministrat po zhvillonin mbledhjen, ndërsa kërkesa e tyre ka të bëjë me gjendjen e infrastrukturës.

Sikundër raportohet, protesta është organizuar nga banorët e Torovicës, të cilët mësohet se kanë pasur një komunikim me ministren e Arsimit, Lindita Nikolli, deputete në qarkun e Lezhës.

Pak ditë më parë ish-deputeti socialist i Lezhës, Eduart Ndocaj, i drejtoi një thirrje banorëve të Lezhës që të presin me protesta Edi Ramën, për shkak të mungesës së investimeve në këtë qark.