Moti i keq, trageti i linjës Vlorë-Brindisi nuk ankorohet në port

0
264

Moti i keq dhe me reshje shiu ka sjelle probleme në portin e Vlorës. Trageti i linjës Vlorë-Brindisi nuk ka arritur të ankorohet në kaletën e portit, si pasojë e erërave të forta. Raportohet se në bordin e tragetit ndodhen të gjithë pasagjerët të cilët kanë udhëtuar prej mbrëmjes së djeshme nga Italia për në Vlorë.