Noka refuzon të largohet, Ruçi mbyll seancën për nesër në mëngjes

0
417

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, i kërkoi të largohet deputetit Flamur Noka të largohet nga seanca plenare, përpara se kjo riniste normalisht në orën 17:00. I hasur me kundërshtimin e Nokës, Ruçi lexoi disa nene që shpjegonin veprimin e tij të radhës, mbylljen e seancës. Ai vendosi që seanca të fillojë nesër në ora 8:30.

 

Nga ana tjetër, kërkesës së disa deputetëve të PD, PR dhe LSI për të përjashtuar Edi Ramën nga seanca, Gramoz Ruçi iu përgjigj se nuk mund t’a bëjë pasi kryeministri nuk ka shkelur rregullat që duhen për t’u përjashtuar nga seanca.