Pacienti i psikiatrikut në Elbasan, bën për spital kujdestarin e pavionit

0
697

Një pacient i shtruar në Spitalin Psikiatrik në Elbasan, ka bërë për në spital kujdestarin e pavionit.

I dyshuari është Emiljan Ziu, 25 vjeç, banues në fshatin Kuqan, i cili ka qenë i shtruar me mjekim të detyrueshëm në Spitalin Psikiatrik.

I riu akuzohet se në ambientet e spitalit gjatë ditës së djeshme, ka goditur me sende të forta kujdestarin e pavionit, H.P, 65 vjeç, banues në Elbasan.

I dëmtuari u dërgua menjëherë për ndihmë mjekësore në spitalin e Elbasanit dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë 25- vjeçari u vu në prangat e policisë nën akuzën e veprës penale “Plagosja e rëndë me dashje”.