“Pas rënies së avionit në Ishëm, Tahiri i dha 3 milionë euro Ramës”

0
510

Ish-Kryeministri Sali Berisha, në seancën e sotme parlamentare, ka thënë se  qeveria ka heshtur pas denoncimeve të opozitës gjatë këtyre viteve.

Berisha tha ndër të tjera se Saimir Tahiri në kohën kur u rrëzua avioni me drogë në Ishëm, për të shmangur shkarkimin i ka dorëzuar 3 milionë euro në zyrë Kryeministrit Rama.

Pjesë nga fjala e Berishës:

Po ju drejtohem juve socialistë që nuk jeni të kanalizuar. Juve që nuk e shikoni të ardhmen me krim. Unë u drejtohem juve sot i detyruar, sepse ata të cilët që duhet të ishin këtu kanë një javë që fshihen. Ata po fshihen se kanë mashtruar për shumë vite në këtë salle dhe kudo dhe kanë frikë nga vetja e tyre. A nuk kemi denoncuar ne Saimir Trafikun, se në vitin 2013 ishte i pari që importoi skafin. Edi Rama nuk e mori parasysh, do ti jepte atij portofolin më të rëndësishëm. A nuk jemi, pasi oficeri Zagani që zbuloi lidhjen me Habilajt. Ishte makina me targa e tretë më e rëndësishme ne vend, por Edi Ram e mbrojti përsëri. A i e shpalli ministër më të suksesshëm. A nuk jemi ne që denoncuam avionët me drogë. Cila ishte përgjigja e Ramës? Haluciancione dhe mushkonjat ju duken avion. A nuk ishte opozita se në Ishëm ra avioni. Por jo vetëm në Ishëm. Edi Rama përgatiti shkarkimit? I dërgoi 3 milion euro në Zyrë Saimir Tahiri Edi Ramës. Saimir Tahiri nuk u shkarkuar. Me qindra herë denoncuam që vendi po mbushet me kanabis