Policia flet për sulmin me armë e tritol në Kamzë: U shkatërruan dy automjete

0
126

Policia e Tiranes ka dhene informacionin zyrtar ne lidhje me shperthimin e ndodhur ne Kamze diten e sotme ku mesohet se vec lokalit dhe nje banese te demtuar nga plumbat jane shkaterruar me eksploziv edhe dy automjete.

Sipas policise, më datë 14.08.2018, rreth orës 02:07, në rrugën “Bulevardi Blu”, në Kamëz, në oborrin e banesës së shtetasit Sh. H., është hedhur një sasi lënde plasëse e cila ka shpërthyer duke shkaktuar vetëm dëme materiale në dy mjetet e parkuara në oborrin e banesës.

Policia beri me dije se gjithashtu autorët kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të banesës. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.